اتصال دو کامپیوتر به یک دیگر از طریق کابل

1- یک طرف کابل LAN را به کامپیوتر اول و طرف دوم آن را به کامپیوتر دوم متصل کنید.

 

حالا اتصالات فیزیکیمون برقراره و میریم سراغ تنظیمات نرم افزاری. برای برقراری ارتباط دو کامپیوتر باید به هر دو کامپیوتر به صورت دستی آی پی دهیم که مراحل آن به شرح زیر است.

2- پشت کامپیوتر اول مستقر شوید و خون سردی خود را حفظ کنید.

وارد کنترل پنل شوید (Control Panel) و گزینه Network and Sharing Center را انتخاب کنید.

 

در صفحه باز شده نوع اتصالات شبکه شمارو نمایش خواهد داد و اگر اتصال کابل شما به درستی انجام شده باشد در کادر قرمز رنگ، نوع اتصال شما (Ethernet) نمایش داده خواهد شد. در پنجره باز شده برروی گزینه آبی رنگ Ethernet کلیک کنید تا تنظیمات مربوط به Ethernet شما باز شود.

 

در پنجره کوچک باز شده (Ethernet Status) برروی گزینه Properties کلیک کرده.

 

پنجره‌ کوچک دیگری (Ethernet Properties) برای شما باز می‌شود، در این پنجره برروی گزینه Internet Protocol Version 4(TCP/IPv4) دابل کلیک کنید.

 

و بالاخره پس از کلیک های متوالی می‌رسیم به تنظیمات مربوط به آی پی. در پنجره باز شده (Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) Properties) گزینه Use the following IP address را به حالت انتخاب در آورید و در کادر اول آی پی مورد نظر را وارد کنید (محدوده آی پی باید در بین 192.168.1.2 و 192.168.1.254 باشد) کلی تب را فشار دهید تا کادر دوم به صورت خود کار پر شود (اگر پر نشدهم نگران نباشید، کادر دوم را دقیقا 255.255.255.0 وارد کنید.) برروی گزینه OK کلیک کنید تا پنجره بسته شود، پنجره بعدی را هم OK کنید. حالا کامپیوتر اول شما آی پی دارد و آماده ارسال یا دریافت فایل است. برای کامپیوتر دوم هم به همین صورت عمل کنید. (نکته: آی پی کامپیوتر دوم نباید شبیه به کامپیوتر اول باشد.)

 

حالا در همان پنجره Network and Sharing Center برروی گزینه Change advanced sharing setting کلیک کرده.

 

در پنجره باز شده، هر سه کشو را به ترتیب باز کرده و تنظیمات زیر را اعمال کنید.

 

در حال حاضر هر دو کامپیوتر به یک دیگر متصل هستند و به اصطلاح میتونن هم دیگه رو ببینند.

ولی هنوز کارمون تموم نشده و باید فایل مورد نظرمون رو به اشتراک بزاریم تا کامپیوتر دوم قادر به دریافت آن باشد. برای انجام این کار برروی فولدر مورد نظر کلیک راست نموده و گزینه Properties را انتخاب نمایید.

در بالای پنجره باز شده چند گزینه قابل مشاهده است، برروی تب Sharing کلیک کنید و بعد برروی گزینه Share… کلیک کنید.

در پنجره باز شده که مربوط به تنظیمات دسترسی فایل به اشتراک گذاشته است، گزینه Everyone را انتخاب کرده و بعد برروی Add کلیک کنید. بعد از اضاف شدن دسترسی Everyone برروی گزینه Share کلیک کنید.

در حال حاضر هم اتصالاتتون برقراره و هم فولدر مورد نظر را به اشتراک گذاشته اید. و تنها کافیه آی پی رو وارد کنید و فولدر موردنظرتون رو بردارید.

 

نکته:

1- این کار کمی بد قلق تشریف دارند و امکان دارد کمی شمارا اذیت بفرمایند.

2- اگر تمام مراحل رو به درستی انجام دادید ولی بازهم اجازه دسترسی به شما نداد، احتمالا مشکل از فایروال شماست و ساده ترین راهش خاموش کردن فایروالتونه. (نکته ای مهم در نکته!! -> بعد از این که فایل مورد نظرتون رو برداشتید، فایروال خود را روشن کنید تا از گزند افراد متخاصم و همیشه در صحنه حاضر هکرها دور بمانید.)

3- بعد از انتقال فایل آی پی هارا برداشته تا امکان اتصال به اینترنت شما دوباره فراهم گردد.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *